Blog firmy P.P.U.H. WAGA

Serdecznie witamy wszystkich klientów na naszym blogu

Cover Image

Legalizacja wag samochodowych. Co mówią przepisy?

Maj 20, 2019 - Czas czytania: 7 minut

W myśl Ustawy z dnia 11 maja 2001 r. - Prawie o miarach, przyrządy pomiarowe (takie jak wagi handlowe, przemysłowe, czy samochodowe) muszą podlegać legalizacji
Prawna kontrola metrologiczna (legalizacja) jest warunkiem koniecznym dopuszczenia wag do użytku i obrotu. Czytaj dalej


Cover Image

Charakterystyka mierników wagowych

Maj 13, 2019 - Czas czytania: 5 minut

Wszyscy korzystamy z wag różnego rodzaju. W warunkach domowych zwykle nie mamy potrzeby dokonywania skomplikowanych wyliczeń, stąd proste urządzenia pomiarowe są wystarczające. Zupełnie inne oczekiwania są stawiane wagom przemysłowym oraz handlowym. Sercem ich konstrukcji są mierniki wagowe. Co warto wiedzieć o tych urządzeniach? Czytaj dalej


Cover Image

ZASADY DZIAŁANIA WAG SAMOCHODOWYCH

Maj 5, 2019 - Czas czytania: 3 minut

Nowoczesne i precyzyjne wagi przydatne są w różnych branżach. Sklepowe, szalkowe, jubilerskie, platformowe czy hakowe różnią się od siebie zastosowaniem, wielkością, skalą pomiarów, wytrzymałością i wieloma innymi parametrami. Obecnie używane są najczęściej wagi elektroniczne, które są najbardziej precyzyjne i niezawodne. Ciekawą ofertę stanowią specjalistyczne wagi do pomiaru pojazdów, czyli wagi samochodowe.

Czytaj dalej


Cover Image

RODZAJE WAG SAMOCHODOWYCH

Kwiecień 23, 2019 - Czas czytania: 3 minut

Wagi samochodowe wykorzystywane są do pomiaru wagowego pojazdów mechanicznych. Stacjonarne wagi samochodowe najczęściej wykorzystywane są do ważenia pojazdów ciężarowych, ale w branży motoryzacyjnej można także spotkać kompaktowe wagi przenośne, służące do kontroli nacisku na osie pojazdu. Sygnał z wagi samochodowej przesyłany jest do modułu sterującego, a następnie do systemu informatycznego. Bardzo często są one powiązane ze szlabanami, kamerami lub czytnikami kart.

Czytaj dalej


Cover Image

ROLA I ZNACZENIE WAG PRZEMYSŁOWYCH

Marzec 12, 2019 - Czas czytania: 3 minut

Jednym z najczęściej stosowanych pomiarów w gospodarce jest pomiar masy. Ważymy nie tylko przedmioty lekkie, ale również te, których masa wynosi setki lub tysiące kilogramów. W przypadku tak specjalistycznych pomiarów, gdzie bezpieczeństwo jest priorytetem, niezbędna jest specjalistyczna, dobrze dobrana waga przemysłowa. Ponadto, ze względu na masę, gabaryty i niestandardowy kształt ważonych przedmiotów, waga przemysłowa musi być zróżnicowana konstrukcyjnie, by spełniać swoje zadanie. Najczęściej stosowane wagi w przemyśle to wagi taśmociągowe i zbiornikowe.

Czytaj dalej


Cover Image

JAK USTALANA JEST WAGA SAMOCHODU

Luty 3, 2019 - Czas czytania: 3 minut

Ważenie towarzyszy nam w naszym codziennym życiu; ważymy kuchenne produkty, bagaże lub siebie. Używamy do tego niewielkich wag, które masę ważonych rzeczy podają w gramach lub kilogramach. A w jaki sposób zważyć samochód? Albo dużą ciężarówkę? W takich przypadkach zwykła waga nie wystarczy. Aby zważyć auto, potrzebujemy specjalistycznej wagi samochodowej. W jakich okolicznościach waży się rożnego rodzaju pojazdy?

Czytaj dalej