Cover Image

Akcesoria do wag. Przegląd rozwiązań

Lipiec 24, 2019 - Czas czytania: 9 minut

Popularne polskie powiedzenie mówi, że diabeł tkwi w szczegółach. Powodzenie dużego przedsięwzięcia często zależy o detali. Podobnie jest z wagami samochodowymi. Mimo ich gabarytów, wydajność i wygoda pracy są uzależnione również od poprawnie wybranych akcesoriów. Zapraszamy do zapoznania się z zestawieniem elementów wyposażenia, które usprawniają proces ważenia.


Elementy bezpośrednio związane z wyznaczaniem masy

Waga to urządzenie pomiarowe, służące do określania masy, stąd niezbędnym elementem prawidłowo funkcjonującego urządzenia jest miernik wagowy. Za jego sprawą sumowanie, czy dozowanie ładunku przebiega sprawnie, a wyniki są precyzyjne. Zewnętrzny wyświetlacz prezentuje bieżący pomiar masy w dowolnie wybranym miejscu. Dzięki transmisji danych, może znajdować się w oddaleniu od miernika wagowego. Sprawdza się on zwłaszcza na elewacji budynku: liczby są na tyle duże i czytelne, że odczyt wyniku nie stanowi problemu. Wskazany przez urządzenie pomiarowe wynik jest utrwalany na papierze w formie kwitu wagowego. Na rynku dostępne są drukarki w kilku wersjach, umożliwiające wydruk na papierze różnej szerokości.


Pozostałe akcesoria do profesjonalnych wag

Wydajność pracy może poprawić program umożliwiający dokonywanie wielokrotnych ważeń i równoczesnej obsługi kilku urządzeń pomiarowych. Takie systemy komputerowe mają intuicyjny interfejs, a przy tym pozwalają realizować dodatkowe zadania. Jednym z nich jest zarządzanie (z poziomu aplikacji) elementami automatycznego ważenia: szlabanami, sygnalizacją świetlną, jak również kamerami przemysłowymi. Ostatnie z wymienionych zapewniają wgląd do wyników wcześniejszych pomiarów. Monitoring pozwala zarejestrować także otoczenie urządzenia pomiarowego, w tym m.in. tablice rejestracyjne pojazdów wjeżdżających na wagę. Dopełnieniem systemu kamer przemysłowych są czujniki ruchu. Kolejnym elementem wyposażenia są uszczelki, które chronią urządzenie przed osadzaniem się nadmiernej ilości brudu. Bezpieczeństwo zapewniają z kolei boczne barierki ochronne.