Cover Image

Ile kosztuje legalizacja wagi samochodowej?

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem wszystkie wagi przeznaczone do użytku o charakterze przemysłowym muszą zostać zalegalizowane. Procedura ta jest skomplikowana oraz czasochłonna, dlatego warto ją zlecić specjalistom.

Legalizacja zgodnie z przepisami

Pierwotne przepisy wskazujące na konieczność przeprowadzenia legalizacji wag samochodowych zostały zwarte w Prawie o miarach, które weszło w życie w maju 2001 roku. Jednak zmieniające się przepisy prawne dostosowane do obecnych wymogów w zakresie bezpieczeństwa czy użytkowania wag przemysłowych wprowadziły aktualizację w terminach ważności legalizacji nowych wag. Tak zwana ocena zgodności, czyli legalizacja nowych wag jest ważna przez dwa lata. Po tym czasie niezbędne jest wykonanie ponownie procedury sprawdzającej kondycję wagi, jej zniszczenia oraz system miarowy. Jeśli waga pomyślnie przejdzie wspomnianą procedurę, otrzymuje legalizację na kolejny okres użytkowania.

Przebieg legalizacji wagi samochodowej

Legalizacja obejmuje szereg czynności, których celem jest sprawdzenie działania urządzenia i stwierdzenie jego skuteczności w zakresie pomiaru wagi. Przeprowadzenie legalizacji wymaga od nas wykonania czynności związanych z konserwacją wagi, naprawą zużytych lub niedziałających jej komponentów oraz kalibracją. Następnie waga jest zgłaszana do legalizacji w Urzędzie Miar. Sprawdzona waga jest ponadto zabezpieczona przez stosowne plomby i posiada wszystkie niezbędne cechy legalizacyjne wskazujące na przeprowadzoną procedurę. Klient otrzymuje do nas świadectwo legalizacji na kolejne dwadzieścia cztery miesiące i może być pewny, że wykonywane pomiary będą prawdziwe.

Koszy legalizacji wagi samochodowej

Jest zależny od jej rodzaju, nośności i zastosowanych przetworników. Inaczej będą wyceniane wagi mechaniczne, inaczej też wagi cyfrowe. Cena legalizacji zależy też od producenta, ponieważ każdy z nich określa własne parametry wyceny. Można jednak skorzystać z usług naszej firmy. Na podstawie przedstawionych danych wyceniamy indywidualnie każdą legalizację. Gwarantujemy realizację usługi szybko i z zachowaniem wszystkich procedur.

Wróć

Jerzy Bajkowski FHU Sensotech przedstawicielem Bilanciai na Polskę

Nasza firma została przedsawicielem Societa Cooperativa Bilanciai na Polskę. Oferujemy pełen wachlarz produktów renomowanej włoskiej firmy Bilanciai. Sprawdź naszą nową ofertę! | [więcej]

Nasza waga samochodowa w LG Chem

Uruchomiliśmy nową wagę samochodową w zakładzie LG Chem w Biskupicach Podgórnych k. Wrocławia. | [więcej]

Nasza pierwsza waga samochodowa na Litwie

Uruchomiliśmy nową wagę samochodową u jednego z czołowych hodowców drobiu na Litwie. | [więcej]

Uruchomilśmy wagę samochodową w największej fabryce folii w Polsce

Nasza firma dostarczyła nową wagę samochodową dla największej w Polsce fabryki folii we Wrześni.

Nowa waga samochodowa w LOTOS Oil

Nasza firma dostarczyła nową wagę samochodową dla rafinerii LOTOS Oil w Gdańsku | [więcej]