Cover Image

Na co wpływa waga pojazdu?

Samochód to pojazd, który opisywany jest wieloma różnymi parametrami. Jednym z nich jest dopuszczalna masa całkowita, czyli masa pojazdu na postoju wraz z ładunkiem oraz osobami, które się w nim znajdują. Przekroczenie normy tego parametru może nieść za sobą niebezpieczne konsekwencje. Zwiększona masa pojazdu wpływa na wydłużenie drogi hamowania, co wynika z mniejszej zdolności samochodu do reagowania w sytuacjach awaryjnych. Obciążony samochód potrzebuje więcej miejsca, aby się zatrzymać, co skutkuje większym niebezpieczeństwem w sytuacjach, gdy kierowca musi szybko zareagować.

Co więcej, przeładowany samochód o wadze większej niż dopuszczalna w sytuacjach, gdy kierowca chce wykonać nagły skręt lub zmienić pas ruchu może doprowadzić do poślizgu, a nawet wywrócenia się samochodu. Pamiętajmy jednak, że istotna jest nie tylko masa pojazdu, ale także prawidłowość rozłożenia bagażu. Warto także zwrócić uwagę na to, że w skrajnych przypadkach zwiększona masa pojazdu powoduje ryzyko uszkodzenia opony.  Ma to miejsce ze względu na szybsze grzanie się ogumienia w przeciążonym samochodzie.

Dlaczego wagi samochodowe są istotne?

Waga samochodowa to urządzenie, które przeznaczone jest do pomiaru masy pojazdu. Wśród licznych modeli wag wyróżniamy między innymi egzemplarze elektroniczne, mechaniczne oraz elektro – mechaniczne. Wagi są zwykle montowane na stałe w miejscach, w których bardzo ważną rolę odgrywa pomiar masy samochodu. W szczególności wykorzystuje się je w przypadku pojazdów ciężarowych, aby móc pobrać opłaty, określić wielkość załadunku oraz skontrolować bezpieczeństwo transportu.

Jako dystrybutor profesjonalnych wag samochodowych pochodzących z Hiszpanii zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważną rolę odgrywa waga samochodu. Z tego względu w naszej ofercie pojawia się także serwis wag samochodowych, pozwalający na naprawę oraz renowację wag. Wagi podlegające prawnej kontroli powinny być także wzorcowane oraz legalizowane, co zapewni dokładność pomiarów przy użyciu danego urządzenia.

Wróć

Jerzy Bajkowski FHU Sensotech przedstawicielem Bilanciai na Polskę

Nasza firma została przedsawicielem Societa Cooperativa Bilanciai na Polskę. Oferujemy pełen wachlarz produktów renomowanej włoskiej firmy Bilanciai. Sprawdź naszą nową ofertę! | [więcej]

Nasza waga samochodowa w LG Chem

Uruchomiliśmy nową wagę samochodową w zakładzie LG Chem w Biskupicach Podgórnych k. Wrocławia. | [więcej]

Nasza pierwsza waga samochodowa na Litwie

Uruchomiliśmy nową wagę samochodową u jednego z czołowych hodowców drobiu na Litwie. | [więcej]

Uruchomilśmy wagę samochodową w największej fabryce folii w Polsce

Nasza firma dostarczyła nową wagę samochodową dla największej w Polsce fabryki folii we Wrześni.

Nowa waga samochodowa w LOTOS Oil

Nasza firma dostarczyła nową wagę samochodową dla rafinerii LOTOS Oil w Gdańsku | [więcej]