Cover Image

Obsługa kilku wag samochodowych jednocześnie. Czy to możliwe?

Tak! Pod warunkiem, że korzysta się z profesjonalnych programów służących do obsługi urządzeń pomiarowych. Przedstawiamy możliwości jednego z takich systemów: cechy rozwiązania oraz dodatkowe funkcje usprawniające pracę.

Wielokrotne ważenie poprawia wydajność pracy

Do obsługi wszystkich profesjonalnych wag samochodowych służą specjalistyczne aplikacje. Sposobem na usprawnienie pracy punktów, które wymagają ciągłego ważenia pojazdów (mowa o skupach zboża, składach opału czy złomu) jest zastosowanie programów do obsługi wagi. Najważniejszą zaletą takich systemów jest możliwość dokonywania bardzo dużej liczby ważeń. Jednoczesna obsługa kilku wag zdecydowanie poprawia wydajność pracy. Co ważne, choć ważenia są dokonywane wielokrotnie, program umożliwia drukowanie kwitów z pojedynczych ważeń. Jakie są cechy dobrego systemu do obsługi wagi? Przede wszystkim, korzystanie z niego powinno być intuicyjne dla wszystkich, bez względu na posiadane doświadczenie ze sprzętem komputerowym. Dostęp do najważniejszych funkcji musi być szybki i łatwy, a interfejs przejrzysty. Program powinien działać bezproblemowo i szybko, najlepiej na dowolnej liczbie stanowisk komputerowych. Jednym z programów tego typu jest GSW WAGA. System jest dostępny w czterech wersjach, dzięki czemu stanowi odpowiedź na różne oczekiwania użytkowników.

Dodatkowe funkcje programów do obsługi wagi

Kolejną zaletą stosowania dedykowanych programów do ważenia są ich dodatkowe możliwości. Za pośrednictwem programu można sterować konkretnymi elementami systemu ważenia. Chodzi o szlabany, światła, a nawet kamery przemysłowe, które – w razie potrzeby – pozwolą uzyskać informacje o dokonanych wcześniej ważeniach. Opracowywanie raportów, przesyłanie plików z danymi, tarowanie – czynności te mogą być realizowane automatycznie, za pośrednictwem opisanych programów. W zależności od wersji, system może wskazać m.in. procentowy udział zanieczyszczeń, ułatwić gospodarowanie odpadami lub wygenerować ostrzeżenie, iż pojazd jest przeładowany.

Wróć

Jerzy Bajkowski FHU Sensotech przedstawicielem Bilanciai na Polskę

Nasza firma została przedsawicielem Societa Cooperativa Bilanciai na Polskę. Oferujemy pełen wachlarz produktów renomowanej włoskiej firmy Bilanciai. Sprawdź naszą nową ofertę! | [więcej]

Nasza waga samochodowa w LG Chem

Uruchomiliśmy nową wagę samochodową w zakładzie LG Chem w Biskupicach Podgórnych k. Wrocławia. | [więcej]

Nasza pierwsza waga samochodowa na Litwie

Uruchomiliśmy nową wagę samochodową u jednego z czołowych hodowców drobiu na Litwie. | [więcej]

Uruchomilśmy wagę samochodową w największej fabryce folii w Polsce

Nasza firma dostarczyła nową wagę samochodową dla największej w Polsce fabryki folii we Wrześni.

Nowa waga samochodowa w LOTOS Oil

Nasza firma dostarczyła nową wagę samochodową dla rafinerii LOTOS Oil w Gdańsku | [więcej]