Cover Image

Wagi pomostowe w przemyśle i handlu hurtowym

Kategoria wag przemysłowych obejmuje m.in. wagi pomostowe o różnych zakresach ważenia. Te przyrządy pomiarowe, nazywane także wagami platformowymi, znajdują zastosowanie przede wszystkich w handlu i rozmaitych gałęziach przemysłu. Zachęcamy do lektury poniższego tekstu, zawierającego najważniejsze informacje na temat tych produktów.

Waga pomostowa w przemyśle

Dokładny pomiar, duża wytrzymałość, odporność na mechaniczne uszkodzenia i wstrząsy, zabezpieczenie przed wnikaniem do mechanizmu pyłów i innych zabrudzeń, stabilna konstrukcja – to najważniejsze cechy solidnych wag platformowych stosowanych w przemyśle. Tego typu urządzenia znajdują zastosowanie przede wszystkim w przedsiębiorstwach zajmujących się obrotem towarów sypkich, wymagających precyzyjnej kontroli masy. Są wykorzystywane także w firmach produkcyjnych, technologicznych, jak również w zakładach wydobywczych oraz metalurgicznych. Na urządzeniach możliwe jest zważenie np. elementów metalowych, a nawet skalnych bloków o ciężarze do 50 ton.

Wagi pomostowe mogą być montowane bezpośrednio w gruncie (posadzce), umożliwiając w ten sposób zważenie ładunku znajdującego się na pojeździe. Wówczas jest ona wyposażona w najazdy i ramę do zabudowy. Kategoria ta mieści również wagi paletowe.

 

Znaczenie wagi w handlu hurtowym

Do tego, że w handlu precyzyjny pomiar masy towarów odgrywa ogromne znaczenie, nie trzeba nikogo przekonywać. Wybór właściwego przyrządu do ważenia ładunków istotnie wpływa na bieżące funkcjonowanie firmy handlowej, sklepu czy małego zakładu zajmującego się świadczeniem usług. Podstawowymi parametrami jest wymiar wagi i zakres jej pracy. Producenci wag proponują standardowe rozwiązania (np. nośność od 3 do 30 kg), ale również przyrządy tworzone na indywidualne zamówienie. Punktem wspólnym wszystkich urządzeń, poza dokładnym pomiarem, są: trwałość, stabilna konstrukcja, bezproblemowa i szybka obsługa, jak również czytelny wyświetlacz. W razie zaistnienia takiej potrzeby, waga może zostać wyposażona w akumulatory odporne na działanie niskich i wysokich temperatur.

Wróć

Jerzy Bajkowski FHU Sensotech przedstawicielem Bilanciai na Polskę

Nasza firma została przedsawicielem Societa Cooperativa Bilanciai na Polskę. Oferujemy pełen wachlarz produktów renomowanej włoskiej firmy Bilanciai. Sprawdź naszą nową ofertę! | [więcej]

Nasza waga samochodowa w LG Chem

Uruchomiliśmy nową wagę samochodową w zakładzie LG Chem w Biskupicach Podgórnych k. Wrocławia. | [więcej]

Nasza pierwsza waga samochodowa na Litwie

Uruchomiliśmy nową wagę samochodową u jednego z czołowych hodowców drobiu na Litwie. | [więcej]

Uruchomilśmy wagę samochodową w największej fabryce folii w Polsce

Nasza firma dostarczyła nową wagę samochodową dla największej w Polsce fabryki folii we Wrześni.

Nowa waga samochodowa w LOTOS Oil

Nasza firma dostarczyła nową wagę samochodową dla rafinerii LOTOS Oil w Gdańsku | [więcej]