Cover Image

Zagłębiona czy wyniesiona? Jaką wagę samochodową wybrać?

Samochody to obiekty, które niekiedy wymagają ważenia. W niektórych miejscach w zależności od tego, jaki jest ciężar samochodu, pobiera się stosowną opłatę. Do innych zbyt ciężkie pojazdy nie mają zaś w ogóle wstępu, bo inaczej stanowiłyby zagrożenie dla ruchu drogowego. Dlatego też czasami zachodzi konieczność kupowania wagi samochodowej.

Na co zwracać uwagę przy wyborze wagi samochodowej? 

Wagi samochodowe charakteryzują się rozmaitymi parametrami. Ich różnorodność powoduje, że urządzenia te można dobierać do konkretnych potrzeb. Najważniejszym aspektem, który trzeba wziąć pod uwagę, decydując się na wagę samochodową, jest oczywiście ciężar samochodów, który będzie się sprawdzać za pomocą tego sprzętu. Różne urządzenia są bowiem dostosowane do ważenia różnych pojazdów. W zależności od tego, jaką wagę mają znieść, waha się ich konstrukcja oraz wytrzymałość.

Innym ważnym aspektem wag samochodowych jest zaś ich długość. Naturalnie do sprawdzania ciężaru samochodów osobowych będzie potrzebna waga, która może być stosunkowo krótka. Natomiast w przypadku samochodów ciężarowych z przyczepą trzeba zastosować wagę, która ma co najmniej osiemnaście metrów.

Jednym z podstawowych rozróżnień między wagami samochodowymi jest też to, w wyniku którego powstaje podział na wagi zagłębione i wagi wyniesione. Nazwy tych urządzeń odnoszą się do sposobu, w jaki sprzęt zostaje umocowany w podłożu. Jeśli chodzi o wagi zagłębione, montuje się je pod poziomem ziemi. Dzięki temu można zaoszczędzić miejsce na placu. Jeśli więc mamy na uwadze odpowiednie zagospodarowanie terenu, możemy wybrać wagę zagłębioną. Instalacja wagi wyniesionej, która mieści się nad poziomem ziemi, też ma jednak pewne zalety. Przede wszystkim pozwala ona zaoszczędzić na wykonaniu fundamentów. Te bowiem są tańsze w przypadku wagi wyniesionej niż w przypadku wagi zagłębionej. Ponadto waga wyniesiona umożliwia łatwiejsze czyszczenie i dostęp do elektroniki. Podsumowując, trzeba przeanalizować, na jakich czynnikach najbardziej nam zależy, a następnie dobrać do nich odpowiednią wagę.

Wróć

Jerzy Bajkowski FHU Sensotech przedstawicielem Bilanciai na Polskę

Nasza firma została przedsawicielem Societa Cooperativa Bilanciai na Polskę. Oferujemy pełen wachlarz produktów renomowanej włoskiej firmy Bilanciai. Sprawdź naszą nową ofertę! | [więcej]

Nasza waga samochodowa w LG Chem

Uruchomiliśmy nową wagę samochodową w zakładzie LG Chem w Biskupicach Podgórnych k. Wrocławia. | [więcej]

Nasza pierwsza waga samochodowa na Litwie

Uruchomiliśmy nową wagę samochodową u jednego z czołowych hodowców drobiu na Litwie. | [więcej]

Uruchomilśmy wagę samochodową w największej fabryce folii w Polsce

Nasza firma dostarczyła nową wagę samochodową dla największej w Polsce fabryki folii we Wrześni.

Nowa waga samochodowa w LOTOS Oil

Nasza firma dostarczyła nową wagę samochodową dla rafinerii LOTOS Oil w Gdańsku | [więcej]