Cover Image

Zalety wag samochodowych mobilnych

Wagi samochodowe muszą działać z wyjątkową precyzją, co związane jest z ich przeznaczeniem. Tutaj nie ma miejsca na przybliżone pomiary oraz problemy z działaniem niezwykle ważnych w wielu branżach przyrządów. Wagi samochodowe dzielimy ze względu na kilka parametrów. Jednym z nich jest ich mobilność, która pozwala na szybki montaż oraz demontaż przyrządów w odpowiednim ku temu miejscu. Wyjaśniamy, jakie zalety mają wagi samochodowe mobilne.

Jakie jest zastosowanie wag samochodowych? 

Wagi samochodowe stosowane są w wielu zakładach produkcyjnych, punktach przeładunkowych oraz w punktach granicznych. Są one niezwykle ważnym elementem systemów pomiarowych, dlatego muszą cechować się doskonałą jakością oraz wytrzymałością. Dzięki odpowiednio dobranej do zastosowania wadze samochodowej możliwe jest precyzyjne określenie ciężaru samego pojazdu lub ciężarku przewożonego przez niego ładunku. Zastosowanie wag samochodowych obejmuje przede wszystkim pojazdy dostawcze i pojazdy ciężarowe oraz urządzenia i maszyny, jednak często zachodzi także konieczność dokonania odpowiednich pomiarów w przypadku samochodów osobowych np. w punktach kasacji pojazdów.

Jakie są rodzaje wag samochodowych? 

Wagi samochodowe dzielimy ze względu na zastosowaną nawierzchnię, budowę, rodzaj dokonywanych pomiarów, a także mobilność. W przypadku mobilności wyróżniamy wagi montowane na stałe oraz wagi przenośne. Wagi samochodowe mobilne to także wagi montowane na różnych urządzeniach przemysłowych oraz maszynach budowlanych. Przystosowane są do bezpośredniego dokonywania pomiarów m.in. na koparkach, wózkach widłowych i ładowarkach, gwarantując precyzyjne pomiary.

Jakie są zalety wag samochodowych mobilnych?

W przypadku wag samochodowych przenośnych jedną z najważniejszych zalet jest ekspresowy montaż przyrządów pomiarowych oraz ich równie szybki i łatwy demontaż w celu przetransportowania w inne miejsce. Nie bez znaczenia jest także fakt, iż wagi przenośne nie wymagają długotrwałego i pracochłonnego przygotowania terenu, na którym mają zostać zamontowane, bo ze względu na ich budowę, nie trzeba wykonywać fundamentów. Wagi mobilne, które montowane są na urządzeniach i pojazdach, także cechują się wieloma zaletami. Oprócz precyzji pomiarów, która pozwala uniknąć kilkukrotnego załadunku tego samego towaru, zapewniają także wygodę użytkowania i mają dodatkowe funkcje np. czujnik nachylenia ładunku, które ułatwiają dokonywanie pomiarów, wpływając na komfort oraz bezpieczeństwo wykonywanej pracy.

Wróć

Jerzy Bajkowski FHU Sensotech przedstawicielem Bilanciai na Polskę

Nasza firma została przedsawicielem Societa Cooperativa Bilanciai na Polskę. Oferujemy pełen wachlarz produktów renomowanej włoskiej firmy Bilanciai. Sprawdź naszą nową ofertę! | [więcej]

Nasza waga samochodowa w LG Chem

Uruchomiliśmy nową wagę samochodową w zakładzie LG Chem w Biskupicach Podgórnych k. Wrocławia. | [więcej]

Nasza pierwsza waga samochodowa na Litwie

Uruchomiliśmy nową wagę samochodową u jednego z czołowych hodowców drobiu na Litwie. | [więcej]

Uruchomilśmy wagę samochodową w największej fabryce folii w Polsce

Nasza firma dostarczyła nową wagę samochodową dla największej w Polsce fabryki folii we Wrześni.

Nowa waga samochodowa w LOTOS Oil

Nasza firma dostarczyła nową wagę samochodową dla rafinerii LOTOS Oil w Gdańsku | [więcej]